היידי

היידי מאת יוהנה שפירי תרגום חנה לבנת

פרטים

מאת: יוהנה שפירי

תרגום: חנה לבנת

איורים: בתיה קולטון

עמודים: 380, ניקוד מלא

שנת הוצאה לאור: 2019

לאחר שהתייתמה מהוריה בגיל חמש, נשלחת היידי על ידי דודתה לגור עם סבה בהרי האלפים השוויצריים. הסב המתבודד והזעוף מתקשה בתחילה לקבל את נכדתו התוססת, אך אט אט נכבש בקסמיה. היידי מצידה מתאהבת במהרה בנופים המרהיבים, בטבע הרענן ובחיי הכפר הפשוטים, ומתיידדת עם התושבים ובעיקר עם פטר, רועה העיזים הצעיר.

אבל יום אחד חוזרת הדודה ולוקחת את היידי לעיר פרנקפורט כדי לשמש בת לוויה לקלרה, ילדה חולנית בכיסא גלגלים. אמנם השתיים הופכות מיד לחברות ובות, אבל החיים בעיר הגדולה והסואנת אינם קלים עבור היידי, הזקוקה לאוויר הצלול ולקרני השמש החמימות. במשך הזמן היא נתקפת בגעגועים עזים לבקתה הקטנה שבהרים ולסבא שלה, ורופא המשפחה מזהיר שאם היא לא תישלח הביתה מיד, היא עלולה ליפול למשכב ולאבד את שמחת החיים.

ספרה של יוהנה שפירי, שפורסם לראשונה ב-1881, הוא אחד מאותם ספרים מרחיבי לב ומעוררי השראה שכובשים את ליבות הקוראים כבר שנים כה רבות. דמותה של היידי הפכה עם הזמן סמל לאהבת הטבע, להתגברות על מכשולים ולחשיבותה של ידידות אמת, ואנחנו שמחים להחזירה למדפי הספרים בתרגום חדש ועדכני מאת המתרגמת וחוקרת ספרות הילדים המוערכת חנה לבנת.

היידי מאת יוהנה שפירי תרגום חנה לבנת

השאר תגובה