הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות

הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות מאת לואיס קרול תרגום עטרה אופק

פרטים

מאת: לואיס קרול

תרגום: עטרה אופק

איורים: מירה פרידמן

עמודים: 146, ניקוד מלא

שנת הוצאה לאור: 2012

עלילת הספר

מה עוד לא נכתב על הספר הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות, אחד הספרים האהובים והמצוטטים ביותר בעולם. זהו ספר קצר וצנוע, המכיל בין דפיו עולמות שלמים. הכל מתחיל כשאליס יושבת על שפת הנהר עם אחותה הגדולה  ומשתעממת. היא מסתכלת על הספר אבל אין בו תמונות, ומה הטעם בספר אם אין בו תמונות? לפתע חולף על פניה במרוצה ארנב לבן, מוציא שעון כיס מאפודתו וממלמל לעצמו, "אוי לי, אני מאחר…"

היא רודפת אחריו ונופלת למאורת הארנב. במקום ליפול כפי שהייתם מצפים, היא מרחפת בעדינות עד לקרקעית, שם היא מגלה עולם שבו הדברים שונים למדי ממה שהכירה. היא שותה בקבוק שכתוב עליו "שתי אותי" ומתכווצת לגודל זערורי, היא פוגשת שוב את הארנב והוא מצווה עליה להביא את הכפפות מהבית שלו, שם היא אוכלת עוגיות וגדלה שוב. היא מבקשת את עצת הזחל, פוגשת יונה שחושבת שהיא נחש, ומדברת עם החתול צ'שייר, שמתגלה כחתול שיכול להופיע ולהיעלם כרצונו. במסיבת התה המשוגעת היא פוגשת את הכובען המטורף ואת ארנב האביב.

אחר כך היא משתתפת במשחק קרוקט עם המלכה ונתיניה שעשויים כולם מקלפים, שומעת את סיפורו של הכמו-צב ומתיידדת עם הגריפון, ולבסוף נקראת להעיד במשפטו של נסיך הלבבות שגנב את הלביבות. הרפתקאות מטורפות ומצחיקות ממתינות לאליס במקום חסר היגיון זה: היא כמעט טובעת בברכת דמעות שהיא עצמה הזילה, תינוקות הופכים לחזירים, חתולים מחייכים נעלמים באויר – זוהי ארץ הפלאות והכל בה אפשרי… גם הבלתי אפשרי.

על הספר

מאז יצא לאור לראשונה בשנת 1865, לא מפסיק ספרו של לואיס קרול לענג דורות של בני נוער והורים כאחד. הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות, עם הומור הנונסנס המטורף שלו והדמויות הבלתי נשכחות המתרוצצות בין דפיו, הוא אחד הספרים הנפלאים והאהובים ביותר בכל הזמנים – קלאסיקה אמיתית.

יש לנו הכבוד להגיש לכם אותו בתרגום חדש ושובה לב מאת הסופרת והמתרגמת עטרה אופק.

102אליס בארץ הפלאות. איור: מירה פרידמן1212

תגובה אחת בנושא “הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות

  1. פינגבאק: אוקיינוס הוצאה לאור | גלריה, סדרת הרפתקה | מבעד לראי, ומה אליס מצאה שם

השאר תגובה