מחירון אבנעזר

דפקו אתכם? מכרו לכם צנצנת ישנה והבטיחו שתוכלו להעלים אתה את החותנת? דחפו לכם ספל תה סדוק ואמרו שאתו תבנו לכם בית? שילמתם מאות דינרי זהב על פיצ'עפקעס ושטויות? מהיום אתם לא פראיירים! אתם מסתכלים על מהדורה מוגבלת ומעודכנת של מחירון אבנעזר, המחירון האחרון לכל עדשון. מהיום שום מוכר רמאי כבר לא יעבוד עליכם, ואתם תבצעו פעלולים שיכניסו לכיס הקטן את המכשפים הגדולים בהיסטוריה.

 

*** לתשומת לבכם, מחירון אבנעזר הוא בלתי חוקי, ואם תיתפסו כשהוא ברשותכם, אחת דינכם – להישלח למחנה הבראה. קראו היטב את הוראות ההשמדה. ***

 

הערה – נא לא להיבהל מעדשוני אופל ישנים, סדוקים, מסריחים וכו'. היעילות שלהם רק גדלה.

 

רקע כללי

 

לעדשוני אופל אין שום כוחות משל עצמם. הם רק ממקדים את הכוחות הפנימיים שלכם, וגורמים להם להתחזק ולהתחבר עם הכוחות האפלים הגדולים. ולכן הדבר הכי חשוב אצל המכשפים האמיתיים הוא האימונים שלהם, ולא העדשונים. אם ככה, אז למה יש חפצים שהם יותר יקרים מהאחרים? טוב, בכל חנות יש דברים שהם יותר יקרים מהאחרים! ככה העולם עובד. בוא נגיד פשוט שיש עדשות שממקדות יותר טוב מהעדשות האחרות.

 

מה לקנות? מה לא לקנות?

כל חפץ שהיה לו אי פעם ערך רגשי עבור מישהו יכול לשמש עדשון. גם השיניים התותבות של הסבתא שלכם. אבל אתם חייבים לזכור שלחפצים ימיים יש יכולת גבוהה יותר למקד את הנפש למעמקים. ענבר זהוב הוא לא רע, שיני היפופוטמים וגולגלות של תמנונים שימושיות למדי, עצמות דולפינים טובות בהחלט, וענבר שחור ממוחם של לווייתני זרע הוא עדשון האופל הנדיר והיקר ביותר. לחטוף בכל מחיר!

 

העדשונים הממש גדולים

חוץ מהזבל הרגיל שמתגלגל בחנויות פשפשים ובזארים, כל מיני קונכיות, שלדים של קיפודי ים ומחרוזות של פנינים מלאכותיות, יש גם עדשונים גדולים. וכשאני אומר גדולים אני מתכוון גדולים. למי אכפת אם תבזבזו שלושה או חמישה דינרים על קילוגרם חול תת-מימי זך בתוך קופסת נעליים?! העניין הוא מה שתעשו אם לילה אחד, באיזה חור נידח, תיתקלו במציאה גדולה באמת. מציאה שיכולה לשנות לכם את החיים. מציאה ששווה בקלות את כל רכושכם, ושאם לא תשימו עליה יד, היא לא תחכה לכם עד הבוקר, כי לקוח יותר חכם מכם – אחד שקרא ושינן את מחירון אבנעזר – יקנה אותה ויהפוך למכשף החשוב של דורו.

אז שימו לב לרשימת חמשת הגדולים של אבנעזר. השמנת של העדשונים הכי מפורסמים, שכולם נחשבים לאבודים. אם תצליחו להשיג אפילו אחד מהם (אל תפסלו רמאות, גניבה ורצח), אני מוכן לקנות אותו מכם ב-30% יותר ממה ששילמתם. עשינו עסק?

 

קרציית הים

מדובר בקרצייה המפורסמת שהשתלטה על מוחו של המלך ארדאשיד משושן. המלך החזיק מעצמו אספן אמנות ומבקר נועז, ובמקום להסתפק בשולחנות כתיבה עם רגלי גריפונים ומראות במסגרת פרחי יערה, דרש מאומן הגילוף שלו עבודות יותר חתרניות, משהו שאנשים ידברו עליו, למשל ג'וקים מאבן ירקן מרוחים בריר נוצץ, או חתול מהגוני שחוט עם פרווה מודבקת וכרס פתוחה.

אבל ממש במקרה, אמן הגילוף היה המכשף בּאבֶּר, שבאמת אהב את העבודה שלו. כשנמאס לו לקח חט של סוס ים, וגילף ממנה קרציית שנהב קטנה ועוצמתית להנחה על שולחן הלילה. עדשונים לא פועלים מרחוק, אבל הקרצייה הזאת עשתה את העבודה. ומאותו היום – המוח של ארדאשיד חזר לשליטה, והוא השאיר את האמנות למי שמבינים בה.

כשמת המלך בשיבה טובה נמכר הקרצייה לאספן פרטי, ויש שמייחסים לה השפעה מרחיקת לכת על סצנת האמנות בבבל. עקבותיה נעלמו לפני כ-180 שנה, מה שמסביר כמה אסונות עיצוב עכשוויים.

 

שווי משוערך: 1,750 דינרי זהב.

 

הטווס הקדוש של גילגרוש

טוב, אני לא הולך לספר כאן את הרפתקאות גילגרוש, הנסיכה והטווס הקדוש שהיא נאלצה לתת לו את גרגרי הזהב המורעלים וכל זה. נסתפק בכך שהטווס ז"ל הפך לפוחלץ, והפוחלץ הפך לעדשון – אחד מהכי חזקים. נכון שהטווס אינו ציפור ימית, אך אין הרבה חפצים שהושקעו בהם כל-כך הרבה רגש, אהבה ושנאה. בכל כמה עשרות שנים, כשהבעלים שלו מת, הטווס צץ למכירה באיזה שוק, ואומרים שככל שהנוצות שלו נושרות ככה מתחזקת יכולת המיקוד שלו. הטווס הוא עדשון מומלץ ביותר למי שרוצה להשפיע על לִבן הרך של נערות צעירות, על לבן המוצק של נשים בשלות, על לבן השופע של נשים מלאות… אבל נו, נדמה לי שנסתפק בזה.

 

שווי משוערך: 2,500 דינרי זהב.

 

הנרקיס

העדשון הזה, שמכונה גם "הפרח הוורוד מאוּלאנוּמאר", הוא עדשון די בורגני שהופיע לראשונה לפני כמה מאות שנים בעיירה אולאנומאר שעל שפת הים הכספי. רבים השתמשו בו כדי להתעשר, לבנות בתים, להצליח בעסקים, לקנות קרקעות, להתחתן טוב, לאכול טוב וכו'. אתם יכולים לנחש שהוא די פופולרי, אם כי לא לגמרי לטעמי. משעמם את התחת. אבל אבנעזר הזקן יודע לתת כבוד לסחורה פופולרית. אשר לחומר שהוא עשוי ממנו, טוענים שזה כוכב ים מיובש או איזשהו סוג של זכוכית וולקנית תת-מימית יקרה.

 

שווי משוערך: 6,900 דינרי זהב.

 

כדור הענבר השחור

אחד העוצמתיים והקדומים ביותר. נראה כמו מוח קטן ושחור, ומתחיל לפעום ולנצנץ כשמכניסים אותו למים. מקורו בענבר ממוחו של לווייתן מהזקנים והחכמים ששטו באוקיינוס. הבעיה היא שאי אפשר לדעת מה לצפות ממנו, ויש לו דפוס מאוד לא קבוע של הופעה בשוק (האם ייתכן שהוא אחראי למותם בטרם עת של בעליו?). אומרים שקצין בצבא הקיסר שרצה לדעת את היום המדויק של מותו החליט להתחנף לבלטסרי, הארכיברית היודעת כול. הוא הרג עשרות מכשפים, עד שבסוף השיג את כדור הענבר השחור ונתן לה אותו במתנה. לימים אבד כדור הענבר בגנזך של הספרייה בנינווה. והקצין? הלך לעולמו בכל מקרה.

 

שווי משוערך: 12,000 דינרי זהב.

 

עין הלווייתן

מלך העדשונים! אומרים שהוא קשור ללווייתן בה"א הידיעה. הלווייתן של אחרית הימים. אבל לא, אל תצחיקו אותי, לא מדובר כאן בעין מיובשת של לווייתן. ככל שניסיתי לרחרח, לא הצלחתי לברר ממה עשוי העדשון שמכונה "עין הלווייתן", מי היה הבעלים שלו, מתי נוצר, ואפילו אם הוא קיים באמת. כל מי שראה אותו לא נשאר כדי לספר. תחושת הבטן שלי היא שבמקרה שהלווייתן באמת יעלה, כפי שאומרת הנבואה, העדשון הזה יהיה נחוץ לו. למה? אין לי מושג. אבל תאמינו לאבנעזר הזקן: אם איתרתם אותו בטעות, עדיף שלא תתעסקו אתו. יותר טוב שתרוצו לשד התקשורת הקרוב ותשלחו מברק למומחה, כלומר אלי.

שווי משוערך: 78,000 דינרי זהב.