מכרות המלך שלמה

מכרות המלך שלמה מאת הנרי ריידר הגרד תרגום יהודה אטלס

פרטים

מאת: הנרי ריידר הגרד

תרגום: יהודה אטלס

איורים: גלעד סליקטר

עמודים: 268, ניקוד חלקי

שנת הוצאה לאור: 2012

עלילת הספר

אלן קווטרמיין הוא גיבורו הראשי של ספר ההרפתקאות  "מכרות המלך שלמה". קווטרמיין הוא צייד בריטי לבן היושב בעיר דרבן שבדרום אפריקה. יום אחד ניגשים אליו שני אנגלים, סר הנרי קרטיס וקפטן ג'ון גוד. הם מבקשים ממנו לעזור להם למצוא את אחיו של קרטיס, שנעלם במסעו לחפש את המכרות האגדיים של שלמה המלך, שבהם, לפי האגדה, נמצאים יהלומים רבים.

השלושה יוצאים למסע המסוכן לפי המפה הישנה שברשותם וביחד עם עוזרם הנאמן אומפובה. הם חוצים את המדבר ורגע לפני שהם כמעט ומתים בצמא, מתגלה לעיניהם נווה מדבר. אז הם מטפסים על אחד משדי מלכת שבא, הר מסוכן ומלא קרח, ועומדים לקפוא במערה, אך אז הם מגלים שבט מקומי בשם קוקואנה. הילדים מובילים אותם אל הכפר, שם הם מתוודעים למלכם האכזר טוואלה ולמכשפה גגול, העוזרת המפחידה שלו. הם רואים את העוולות שהמלך עושה לעמו, ומחליטים לעזור להם למרד בו.  אז מגלה להם אומפובה שהוא למעשה אינקוסי, היורש החוקי של כס המלך של שבט קוקואנה.

לאחר שהמרד עובר בשלום ואומבופה יושב על כס השלטון, מובילה אותם גגול למערה סודית שבה, כך היא מבטיחה להם, נמצאים מכרות המלך שלמה, האוצר החבוי של יהלומים וזהב. כעת, כל מה שעליהם לעשות, הוא רק לצאת משם בבטחה.

על הספר

מכרות המלך שלמה נכתב בשנת 1885 על ידי הנרי ריידר הגרד ונחשב עד היום לאחד מספרי ההרפתקאות המסעירים ביותר שנכתבו מעולם. הסופר יהודה אטלס תירגם את הספר ביד בוטחת, ואנחנו שמחים להציגו בלבוש עכשווי לדור חדש של קוראים חובבי ספרי הרפתקאות.

65422

השאר תגובה