סרפינה: עם בוא הדרקונים

פרטים

מאת: רייצ'ל הרטמן

תרגום: קטיה בנוביץ'

עמודים: 335, ניקוד חלקי

שנת הוצאה לאור: 2014

שלום קר ועוין שורר בין בני האדם והדרקונים. בערב שנת הארבעים לחתימת ההסכם לסיום המלחמה נמצא נסיך הממלכה רופוס, כשראשו נערף באופן שמרמז על כך שדרקונים היו מעורבים במעשה. סרפינה, נערה בת שש עשרה, מוזיקאית בחצר המלכות, מוצאת עצמה מעורבת עד צוואר בפרשיית הרצח המסעירה את שתי הממלכות…

סרפינה: עם בוא הדרקונים הוא הספר הראשון בסדרת סרפינה, סדרת ספרי פנטזיה לנוער ולמבוגרים מאת רייצ'ל הרטמן, שסחפה מיליוני קוראים ברחבי העולם, וזכתה בפרסים ותשבוחות רבות.

לחלק השני בסדרה – אור מבין הצללים

מדברי הביקורת

אין דבר שמרתיע את מבקר הספרות יותר מדרקון על כריכת הספר. האם יצליח הסופר להפיח משב רוח רענן בז'אנר המעט עייף הזה, או שמא יצטרף הספר לאחיו הקלישאתיים? לשמחתי, הצליחה הסופרת רייצ'ל הרטמן, בעזרת הדמויות מלאות החיים שלה, בני אדם ודרקונים כאחד, להוכיח כי היא עמדה במשימה בכבוד רב. בממלכה הימי-ביניימית גוֹרֶד, קיים שלום קר ועוין בין בני האדם וממלכה של דרקונים בעלי אינטליגציה גבוהה במיוחד, המסוגלים ללבוש צורת אדם.

כשהעניינים מתחממים, סרפינה, נערה בת 16 שהיא מוזיקאית כשרונית, מוצאת את עצמה עמוק בתוך תסבוכת פוליטית מלאת אינטריגות. הדמויות השונות עוברות בין ברית אחת למשנה, ולסרפינה קשה להבחין בין אויב וידיד, כולל דודה המרוחק, אביה החידתי ותלמידת המוזיקה שלה, הנסיכה הצעירה גליסלדה.

כאשר בחצר הארמון מופיעות דמויות מילדותה של סרפינה, נדמה לה כי אפילו בעצמה היא אינה בוטחת עוד. כעת, כאשר היא מתמודדת עם סודות מהעבר וסכנות יומיומיות, סרפינה נעזרת בארוסה של גליסלדה, איש צעיר שמורשתו רודפת אותו.
קולה המספר של סרפינה הוא שלם ומרשים, ומהווה שינוי מבורך משלל הרומנים הזולים לנוער היוצאים חדשות לבקרים. הקוראים שימהרו להגיע אל העמוד האחרון ברומן הפנטזיה העמוס והמורכב הזה, ישמחו בוודאי לגלות שבקיץ הבא הם יוכלו להמשיך את הקריאה בספר ההמשך.

מרי קוואטלבאום, וושינגטון פוסט, יולי 2012

סרפינה עטיפה

תגובה אחת בנושא “סרפינה: עם בוא הדרקונים

  1. פינגבאק: סרפינה: אור מבין הצללים - הרפתקה

השאר תגובה