החצוצרה של לואי

החצוצרה של לואי מאת א"ב וייט תרגום הגר ינאי

פרטים

מאת: א"ב וייט

תרגום: הגר ינאי

איורים: מירה פרידמן

שנת הוצאה לאור: 2013

עלילת הספר

הספר "החצוצרה של לואי" מתחיל כאשר הילד סם מבלה עם אביו בחופשה באגמי הבר הפראיים של קנדה. באחד מסיוריו הוא רואה זוג ברבורים מסוג ברבור חצוצרה וביציהם, ומחליט לעקוב אחריהם. כאשר לואי ואחיו בוקעים, לואי מתקרב לסם ומנסה לגעגע, אך לרוע מזלו הוא נולד ללא קול. אביו מבטיח לבנו שהוא ישיג לו חצוצרה שבעזרתה יוכל לדבר. לאחר שלואי לומד לנגן בחצוצרה, הוא גם הולך לבית הספר ולומד לקרוא ולכתוב. עד מהרה הוא מצטרף לחברת בני האדם והופך לנגן חצוצרה מבוקש בבוסטון ובפילדלפיה, כוכב מוזיקה של ממש. אבל עדיין ניצבת בפניו בעיה גדולה: כיצד לחזר אחר סרינה, הברבורה המקסימה שאותה פגש באגם?

מכאן והלאה נסחף לואי למערבולת של הרפתקאות מופלאות, הטומנות בחובן פרסום, עושר והצלחה. אך לכל הצלחה יש מחיר, ולואי הולך ומאבד את זהותו כברבור חופשי ופראי כאשר הוא מגיע לגן חיות. הוא מבין בפעם הראשונה שעליו לבחור בין החופש והאהבה ובין ההצלחה והכסף שמגיע איתה.

על הספר

הסופר האמריקני א"ב וייט מוכר לקורא הישראלי מספריו "חוות הקסמים" ו"סטיוארט קטינא", שתורגמו לעברית ושהפכו גם לסרטים מצליחים. גם ספר זה, "החצוצרה של לואי", שיצא לאור בשנת 1970, גדוש בכתיבה מלאת טוב לב, הומור ותמימות, שמעוררת השראה כבר שנים רבות כל כך בילדים ובהורים כאחד. עלילת הספר מבוססת באופן רופף על קורות חייו של החצוצרן המפורסם לואי ארמסטרונג. הסופרת הגר ינאי תרגמה את הספר לעברית, ואנחנו מקווים שגם אתם, כמונו, תתאהבו בלואי הברבור.

8675החצוצרה של לואי מאת א

השאר תגובה